• Niemand had een paar jaar geleden kunnen denken dat VEP en Woerden elkaar op zaterdag in competitieverband zouden ontmoeten. De geschiedenis is bekend. Beide clubs spelen inmiddels met hun prestatieteams op zaterdag. VEP dit seizoen voor het eerst, SC Woerden maakte de overstap een jaar eerder. In het seizoen 2012-2013 speelde men voor het laatst tegen elkaar.  Woerden won bij VEP met 0-1 en op eigen veld met 2-0. Dat was na een periode van zeven jaar zonder stadsderby. De laatste zege van VEP dateert van 25 april 2004. Op Cromwijck werd het 1-0. ‘Uit’ was de winst voor VEP met 0-2. De twee jaren daarna leverde twee gelijke spelen op en tweemaal was de winst voor Woerden.

    Komende zaterdag is Woerden favoriet. Hoewel competitie nog lang duurt lijken Gouda en Woerden te gaan strijden om de titel. VEP in opbouw is nog zoekende, maar zal alles in het werk stellen om voor een verrassing te zorgen..

    Piet Kroon